Korduma Kippuvad Küsimused

Kas kaaluvahe on tuntav?

Jah, on küll. Patsiendid küll harjuvad implantaatide kaaluga, kuid raskematest implantaatidest tulenevad seljavalud ning muu ebamugavus jääb siiski püsima.

B-Lite implantaatide suurim eelis on kuni 30% väiksem kaal, mille positiivne effekt avaldub eriti sportides või aktiivseid puhketegevusi harrastades. Väiksem kaal vähendab tunduvalt rindu ümbritsevale pehmele koele põhjustatud stressi, suurendades seega inimese mugavustunnet ja vähendades ebameeldivaid kõrvalmõjusid.

Kas kaaluvahe on märkimisväärne?

Jah, on küll. Implantaatide kaalu vähendamine kuni 30% võrra vähendab gravitatsiooni negatiivset mõju implantaate ümbritsevale pehmele koele, seetõttu on mugavam teha igapäevaseid tegevusi ning harrastada sporti. Samuti püsib rindade kuju kauem, võrreldes tavapäraste, raskemate implantaatidega.

Kas B-Lite implantaadid on turvalised?

B-Lite implantaadid töötati välja, pidades eeskätt silmas patsientide turvalisust. Esimene turvatase on implantaadi kest. Meie implantaatide kestad on tootnud implantaadikestade tehnoloogia turuliider Saksamaal. Seda tehnoloogiat on kasutatud sadadel tuhandetel patsientidel ning see on seni olnud laitmatult turvaline.

Kesta sees kasutatakse B-Lite geeli. B-Lite geel on pigem sidus geel kui vedelik. Sidus geel hoiab vormi nii hästi, et kui kestaga peaks midagi juhtuma, ei voola B-Lite geel välja. Mikrosfäärid on geelis füüsiliselt fikseeritud. Seega ei pääse mikrosfäärid geeli sees ringi liikuma.

Kas lendamine on ka ohutu?

Lendamine on B-Lite’idega täiesti turvaline. B-Lite implantaate ei mõjuta lennukikabiini rõhumuutused.

Millised on pikaaegsed kliinilised tulemused?

Oleme kogunud 3-aasta jagu kliinilisi andmeid ja tulemused on märkimisväärselt positiivsed – seda nii patsiendi rahulolu; suurenenud läbipaistvuse koha pealt mammograafias; kui ka implantaatide üldise turvalisuse aspektist.

Mis tunne on implantaatide katsumisel? Kas kergekaalu implantaat tundub katsudes naturaalsem?

Patsientide tagasiside põhjal tunduvad kerged implantaadid rohkem loomulikuna kui tavalised rinnaimplantaadid. Kuid olulisem lisandväärtus on siiski märgatavalt kergem kaal – enne B-Lite implantaate oli raskem rind ja sellest tulenevad selja ja kaelavalud vältimatud, kuid täna enam mitte.

Kuidas on lugu spordi ja muude harrastustega?

Puhketegevused on B-Lite geeliga mugavamad. Kuni 30% kergem kaal tõstab paljude toimingute mugavust, alustades aeroobikast ja lõpetades joogaga. Kergemaid rindu mõjutab gravitatsioon vähem ning seega põhjustatakse implantaate ümbritsevale pehmele koele vähem stressi.

Seikluslikemate tegevuste, nt sukeldumise ja langevarjuhüpete puhul on B-Lite parim valik, taludes kuni 13-atmosfäärilist rõhku. Sukeldujad ei koge enamasti rõhku üle 4 atmosfääri.

Kui paljud naised on endale B-Lite implantaadid pannud?

November 2017 seisuga on tehtud üle 3000-operatsiooni.

Mis on mikrosfäärid?

B-Lite mikrosfäärid on inertsed (see tähendab, et need ei reageeri sinu organismiga), kõrge puhtuseastmega õõnsad borosilikaadist mikrosfäärid. Need kõrgtehnoloogilised mikrosfäärid on äärmiselt vastupidavad ning neid kasutab ka kosmosetööstus . Mikrosfääridega silikoongeelil on suurepärane turvalisusprofiil ja omadused, mis tagavad märkimisväärselt väiksema kaalu, kuid samal ajal loomuliku rinna välimuse ning tunde.

Kas mikrosfäärid on turvalised?

Jah. Mikrosfääre kasutatakse laialdaselt paljude erinevate rakenduste puhul. Nad on biosobivad ning neid leidub farmaatsia- ja kosmeetikatööstuses. Samuti on mikrosfäärid levinud hambaravis, ortopeedias, uroloogias ja paljudel teistel meditsiinilistel kasutusaladel.

Mikrosfäärid on integreeritud sidusasse geeli ning ei liigu paigast isegi siis, kui implantaat rebeneb.

Kus mujal meditsiinis kasutatakse borosilikaadist mikrosfääre?

Borosilikaat on standardmaterjal, mis on kasutuses ortopeedias, hambaravis, oftalmoloogias, neuroloogias ja teiste valdkondade implantaatides ja implanteeritavates materjalides. Borosilikaati kasutatakse samuti referentsmaterjalina bioloogilise sobivuse uuringutes, kus seda kasutatakse negatiivse kontrollina, kuna seda peetakse inertseks ja täielikult biosobivaks materjaliks.

Mikrosfäärid, nii permanentsel kui imenduval kujul on laialdaselt kasutusel erinevates meditsiinivaldkondades nagu günekoloogia, uroloogia, onkoloogia, pehme koe täitematerjalina (nt Restylane, Radiesse, Juvederm) jpm. Mikrosfääre kui toormaterjalina müüakse enam kui $500M väärtuses igal aastal erinevate meditsiinivaldkondade jaoks.

Kuidas toimub implantaadi kesta teksturiseerimine?

Kasutame väga kogenud Saksa tootja kestasid sest usume, et nende nii tootmisprotsess kui ka kvaliteet on valdkonna parimad. Kesta teksturiseerimine ei ole tehtud tavalise soola või suhkruga, nagu mõndade teiste tootjate puhul. See on pigem kristall mis muutub tahkest olekust gaasilisse olekusse ning tootmise käigus aurustub, tekitades ebaühtlase pinna ilma jääke jätmata.

Tekstureeritud pinnal on avatud rakustruktuur, mille kõrgus on keskmiselt 200-300μm ja diameeter 100- 400μm soodustamaks kudede nakkumist implantaadi pinnale.

Kestadel on kaitsekiht kogu pinna ulatuses (k.a. klapi osa) ja tekstureeritud on samuti kogu kesta pind (k.a. klapp). Kihtide arv on 5-10, olenevalt implantaadist ning selle pinna tüübist.